Kristal Kedi Kumu Nedir? Elizabeth Yakası Nedir? Yavru Köpek Mamaları

Kristal Kum Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Kendi dışkısından bile rahatsızlık duyabilecek hassasiyette temiz canlılar olan kediler için belki de en ideal kum çeşidi kristal kedi kumudur. Kediler için kullanımı cazip olsa da ebeveynler için daha uğraştırıcı olması tuvalet hijyenine daha çok dikkat etmenizi gerektirir. Sıvı dışkıyı gözeneklerine hapsederek kum kabı dışına çıkmasını önleyici özelliği ile de ne çıkıyor.


Düzenli olarak değiştirildiğinde kedilerin kendilerini daha huzurlu hissettikleri kum kaplarının sürekli takibinde olmak evcil kedi sahipleri için kaçınılmazdır. Bu takibi yaparken kristal kedi kumu fiyat takibi de bütçenizi doğru yönetmeniz içinde önemlidir. Diğer kumlardan farklı olması ve kedilerin daha çok benimsediği bir kum olmasından dolayı biraz daha pahalı fiyatlara almanız söz konusudur. Ancak kampanyalı fiyatları takip etmeniz halinde kristal kedi kumunu yüksek gramajlarda daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu İndirimli Fiyatlar, Elizabet Yakası Mamaları Kurye Mama'da!

Kedilerin ev ortamına kolay adapte olmalarını sağlayan kedi kumu farklı özellikteki yapıları ile her kedinin tuvalet ihtiyacını karşılamasına olanak sunuyor.  Nadir olarak doğrudan klozete tuvaletini yapan kedilerde yok değildir ancak yaygın olarak kedi kumu kullanılıyor.

Kendine has yapısı ile kedilerin tuvalet alışkanlığını daha keyifli hale getiren kristal kedi kumu olası koku sorunlarına kesin çözüm niteliği taşımaktadır. Evcil kedinizin tuvaleti sonrası oluşan kötü kokuları yok etse de topaklanmama özelliği temizlik esnasında daha çok özenli olmayı gerektirir.

Elizabeth Yakası Ne İşe Yarar?

Kedi ve köpeklerde cerrahi operasyon sonrası kendini muhafaza etmeyi bilmedikleri için elizabeth yakası tercih edilir. Boyundan itibaren başın korunmasını sağlayan bu ürün dikişli bölgenin ısırılıp kemirilmemesi için koruma amacıyla kullanılıyor. Huni şeklindeki yapısı kedi ve köpeklerin iyileşme süreçlerinde beslenmelerine herhangi bir sorun teşkil etmez.

Farklı ebatlardaki Elizabeth yakası evcil kedi ve köpeklerin vücut yapılarına en uygun yakalığı alarak kullanım kolaylığı sağlıyor. Tasma ile uyumlu olması boynun iyice kavranması için tasmadan destek alınmasını sağlıyor.

Yavru Köpek Beslerken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Hazır paketli Yavru köpek maması markalarının ebeveynlerin tercihini kolaylaştıran içerikteki mamaları gelişimi destekleyici mamalarla yavru köpeğinizi beslemenizi sağlıyor. Başta E vitamini olmak üzere yüksek protein kaynağı niteliğindeki mamalar yavru köpek olarak belirtilen paketlerde satışa sunuluyor.

Tüm bu olanaklar evcil köpek sahibi bireylerin yanlış yapma olasılıklarını düşürürken, özensiz ve sıradan mama seçimleri yavru köpeğinizin beslenmesini sekteye uğratabilir. Yavru köpeğiniz için detaylı inceleme yapmadan yetişkin köpek maması almanız alerji ve çeşitli sindirim sorunlarını beraberinde getirebilir.

Yavru köpeğinizi beslerken mamanın özellikleri önemliyken miktarı da bir o kadar önemlidir. Tam gelişme çağındaki bir yavrunun porsiyonlarının yemek öğünleri için yetersiz kalması gelişmesinde geriliğe neden olabilir. Aşırı miktarlarda aynı şekilde yavru köpeklerin iştahının bilinçsizce açılmasına ve obezite gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarabilir.

Yavru Köpekler İçin İndirimli Konserve Mamalar

Kuru mama alışkanlığı hem ekonomik oluşu hem de besleyici özelliği ile yavru köpekler için uygun bir seçimdir. Konserve mamalarda yavru köpeklerin damak tadına hitap eden yumuşak dokulu mamalardır. Islak formülü yavru köpeklerin beslenme zamanlarının keyfine eşlik ederken sindirim sistemlerinin nemli tutulmasında destekleyicidir. Üstelik daha az susatır. 

Konserve mamalar diğer mama çeşitlerine nazaran daha maliyetlidir. Ancak yavru köpeklerin eğitilmesinde ödül mamasına alternatif olarak zaman zaman tercih edilebilir. Yavru köpeğinizi mutlu edecek konserve mamaları indirimli olarak satın alarak kapıda ödeme imkânına sahip olmak için Kurye Mama sitesini ziyaret ederek siparişinizi verebilirsiniz. Kampanyalı ürünler kedi ve köpeklerini şımartmak ve eğitmek için avantaj sağlar.
__
SosyoFun Sosyal Medya Ajansı Katkılarıyla...

 


Yorum Gönder

0 Yorumlar